Parafínový zábal s masáží

Parafínový zábal s masáží dle výběru
 
Parafín je speciální vosk, který se získává z ropy a obohacen je vitamínem E. Parafín zadržuje teplo, proto je velmi hojně používán v kosmetice a jeho účinky jsou také léčebné. Dnešní doba je pro mnohé z nás velmi hektickou a také z toho důvodu vznikají různé civilizační nemoci. Dnes daleko více, než kdy jindy trpí lidé bolestmi zad, kloubů a vlivem špatného ovzduší a nezdravých jídel mají také nezdravou pokožku.
 
Všechny tyto neduhy dokáže zmírnit a v mnoha případech také vyléčit parafín. Přestože parafín pochází z ropy, je velkým přínosem pro lidstvo. Máte-li kupříkladu artrózu, je pro Vás parafín vysvobozením.
 
Použijeme-li parafín k zábalu, můžeme se těšit na krásně uvolněné klouby, také na prohřáté svaly, skvěle prokrvenou kůži a máme-li na těle kůži ztvrdlou, stane se po parafínovém zábalu minulostí. Parafín je skvělou volbou při odstraňování celulitidy, která se v dnešní době velmi rozšířila.
 
Není žádným tajemstvím, že celulitidou trpí také ženy, které nemají nadváhu.
 
Parafínové lázně a parafínové zábaly spadají do kategorie tzv. lokální termoterapie. Není větší slast, než když při bolesti zad, kdy již nemůžete pomalu ani chodit navštívíte maséra. Tento člověk Vám na takto bolavá záda položí  nahřátý parafín a jste za 30 minut schopni opět odejít domů.
 
Parafín je velkým pomocníkem při vstřebávání otoků a také má velký vliv na lepší hojení ran. Proto jej také hojně využívají sportovní lékaři, neboť sportovci jsou skupinou, která trpí těmito problémy nejvíce.
 
 
Parafín má za normálních podmínek podobu tuhého vosku, který se před aplikaci na kůži musí nejprve rozehřát do tekuté podoby. Teplota nahřáté hmoty se pak pohybuje přibližně okolo 50-55°C. Následně je štětcem nanášen na tělo klienta, kde působí po dobu 20-30 minut. Během nich dochází k pozvolnému prohřívání tkání a jejich prokrvení, což urychluje metabolismus buněk, vede k regeneraci v místě působení a odbourává se také napětí svalů i kloubů. Z toho důvodu tvoří parafínové zábaly často součást rehabilitační léčby. Současná „rychlá“ doba a pracovní vytížení mnohým neumožňuje několikatýdenní lázeňský pobyt. Proto si dopřejte alespoň „ambulantní“ procedury formou zábalů a masáží.
 
Indikací jsou tedy onemocnění pohybového aparátu poúrazového či degenerativního charakteru, například chronická revmatoidní artritida, degenerativní onemocnění kloubů, Bechtěrevova choroba, tenisový loket, různá neurologická onemocnění, periferní poruchy prokrvení a při bolestivých stavech, kdy přináší výraznou úlevu od bolesti.
 
Mimo celotělový zábal však existují i jeho lokální podoby, které se využívají zejména v oblasti kosmetiky. Nejčastěji se tyto zábaly aplikují na oblast rukou, chodidel, kolen a loktů, kde působením parafínu dochází ke zjemnění kůže, odstranění odumřelých buněk, v případě popraskané pokožky k jejímu vyživení a zvlhčení a zábaly chodidel pomáhají rovněž při popraskaných patách. Parafín lze však podle potřeby nanášet také na jiná místa, například obličej, dekolt, oblast páteře a další. Na závěr je nutné zmínit také to, že parafínové zábaly mají pozitivní vliv na odstranění příznaků celulitidy a často tedy bývá součástí její léčby. Parafínové zábaly působí jako mini-sauna, využívá se pozvolného předávání suchého tepla z parafínu k hloubkovému prohřátí, které vyvolá reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení zádového svalstva, a tím ke stimulaci regenerace tkání a uvolnění svalových spazmů. Po aplikaci cítíte uvolnění a snížení bolesti, účinek je rychlý a navíc se dostavuje okamžitý kosmetický efekt –pokožka je hebká a sametově jemná.
 
Kontraindikace parafínových zábalů, kterými jsou otevřené rány, hořečnaté stavy, těhotenství, akutní onemocnění kůže či přecitlivělost na teplo.
 
 
 
 

„Parafínové zábaly s masáží přinášejí příjemné a dlouhotrvající uvolnění“

 
CENÍK
Parafínový zábal s masáží zad  15min zábal+20min masáž           600,-Kč
 
Parafínový zábal s masáží nohou a hýždí  20min zábal+20min masáž    600,-Kč 
 
Parafínový zábal s masáží zad,šíje  20min zábal+40min masáž      800,-Kč
 
Parafínové ošetření rukou dlaně,zápěstí s masáží celková délka 30min     250,-Kč
 
Parafínové ošetření plosek nohou s kotníky s masáží celková délka 30min     250,-Kč
 
 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Darujte svým blízkým originální, příjemný a nezapomenutelný dárek k narozeninám, vánocům, výročí, svatbě nebo jen tak z lásky.
Nabízím dárkové poukazy na veškeré služby z naší nabídky. 
Dárkové poukázky ve Vámi zvolené finanční hodnotě a obdarovaný si vybere službu sám.
Platnost poukazu je 6 měsíce od data vystavení.

Kontakt

Studio Bona Dea Hradební 351/38
České Budějovice
37001
+420775150700 r.loubalova@seznam.cz